جالب

مطالب جالبی را می توانید در وبلاگ من بیابید

عيد سعيد فطر مبارك باد.

اَللَّهُمَّ اَهلَ الکِبر ­­یاءِ وَ العَظَمَه وَ اَهلَ الجوُدِ وَ الجَبَروُت …

عید فطر ، عید بندگی بر همه ی رمضانیان مبارک .

به امید آن روزی که با ظهور مولای مان امام زمان (عج) این روز را جشن بگیریم.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/06/19ساعت 2:42 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

روز داروسازي

پنجم شهريور، روز داروسازي

   زكرياي رازي بزرگ مردي است كه اعتبار نامش در تاريخ دانش بشري همواره ياد‌آور نگرش اصيل همه دانشمنـدان اسـلامـي بـه ارزش مقولـه تحقيـق و تجربـه بـوده و هسـت. آثار كم نظيري چون الحاوي و طب المنصوري كه در قرون متمادي به عنوان مرجع آموزش پزشكان و دانشمندان در سراسر جهان معتبرترين كتب مورد استناد بوده‌اند، خود يادگار دوران رشد و شكوفايي علم و پژوهش در گهواره تمدن ايراني اسلامي هستند.

   پنجم شهريورماه به مناسبت سالروز تولد محمد زكرياي رازي فيلسوف و دانشمند بزرگ مسلمان و ايراني، روز داروسازي در ايران نام گذاري شده‌ است. وي در سال 209 هجري شمسي در ري متولد شد. رازي، هوشي سرشار و حافظه‌اي قوي در فراگيري علوم داشت و با اينكه از 40 سالگي بطور جدي به كسب علوم پرداخت، در مدت 20 سال به پيشرفت هاي خارق‌العاده‌اي در علوم مختلف دست يافت.

   توجه و اشتغال وي به علم طب، بعد از سنين جواني و به ‌قول ابوريحان بيروني، پس از مطالعات و تجارب آن استاد در كيميا، عملي شد. "الحاوي" از مهم ترين آثار زكرياي رازي است، اين كتاب هرچند كه تكميل نشده باقي ماند، اما چند قرن مورد مطالعه قرار گرفت، طوري كه مورخان اروپايي، آن را بزرگ ترين دايره ‌المعارف طبي به زبان عربي مي‌دانند. رازي اين كتاب را به صورت يادداشت هاي متعددي تهيه كرده بود و بعد از مرگ وي به دستور ابن عميد از روي يادداشت هاي او كتاب را استنساخ و تنظيم كردند. بخش زيادي از نتايج آزمايش ها و مطالعات رازي در اين كتاب جمع است.

   "طب المنصوري" از ديگر آثار رازي است كه به نام منصور بن اسحاق، حاكم ري تاليف و تنظيم شده‌است. طب المنصوري و برخي از رساله‌هاي طبي ديگر محمد رازي به زبان لاتين ترجمه و چاپ شده و مورد استفاده اروپاييان قرارگرفته است.

   در علم كيميا بايد رازي را سرآمد دانشمندان اسلامي دانست. رازي، كتاب هاي متعدد در كيميا به رشته تحرير در آورده ‌است كه از آن جمله كتاب الاكسير و كتاب التدبير را بايد نام برد.

   اين فيلسوف و پزشك نامي ايران علاوه بر علم وسيع كيميا و پزشكي، در فلسفه نيز داراي تحقيقات عميقي است كه مورد توجه و اهميت است. رازي، نه فقط در طب، تجربه كسب كرد، بلكه آزمايش را در كليه مباحث علوم طبيعي ضروري مي‌دانست. وي،آزمايش هاي شيميايي خود را با چنان دقتي تشريح و توصيف كرده است كه امروزه هر شيمي داني مي‌تواند آن را مجددا به معرض آزمايش درآورد.

   رازي، مواد شيميايي را طبقه‌بندي كرد و به اكتشافات مهمي كه متكي به آزمايش هاي متعدد بوده، از قبيل اكتشاف الكل و جوهر گوگرد (اسيد سولفوريك) نايل آمد. وي، نخستين كسي است كه ‌كليه اشياي عالم را به سه طبقه حيوانات، نباتات، جامدات تقسيم كرده ‌است.

   محل و تاريخ وفات محمد رازي به درستي مشخص نيست. ابوريحان بيروني، وفات وي را در ماه شعبان سال 313 هجري نوشته و تعداد تأليف‌هاي وي را بيش از 56 كتاب و رساله دانسته است. محمد رازي در پايان عمر به سبب كثرت كار و  مطالعه نابينا شد.

   امروز نيز پس از گذشت 12 قرن از درخشش طب و داروسازي در جهان اسلام، درحالي جايگاه داروسازي و پايه گذار آن رازي بزرگ را گرامي مي‌داريم كه پژوهشگران كشورمان در عرصه علوم دارويي همگام با توليد بيش از 95 درصد داروهاي مورد نياز و كسب رتبه برتردر ميان 22 كشور منطقه مديترانه شرقي از نظر دسترسي مردم به دارو و كنترل عوارض دارويي موفق شده‌اند توليد علم و ارايه مقالات بين المللي خود را نيز 6 برابر افزايش دهند. داروسازي در ايران امروز نه تنها علمي با جنبه‌هاي پايه و كاربردي است كه در خانواده علوم پزشكي از جايگاهي ممتاز برخوردار است بلكه به نوعي الگويي كارا و نوين در ارتباط ميان دانشگاه و صنعت است كه توفيق يافته علم را به عرصه ‌عمل برده و با شناخت جامعي از توانمندي‌ها و ضرورت‌هاي مورد توجه جامعه، آنچه را مردم نياز دارند با خلاقيتي قابل تقدير توليد و عرضه كند.

    روز داروسازي كه هم ياد‌آور مجدد عظمت علمي ايرانيان در تاريخ بشري است و هم نويد دهنده توسعه روز افزون تلاشهاي تحقيقاتي داروسازان پژوهشگر و دانشمند كشورمان، بر تمامي اعضاي جامعه داروسازي مبارك باد.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/06/05ساعت 3:48 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

رویداد های روز 4 شهریور

امروز: ۲۶ اوت ۲۰۱۰ میلادی برابر ۴ شهریور ۱۳۸۹ هجری خورشیدی

۲۶ اوت : روز نامیبیا

Antoine-Laurent Lavoisier (by Louis Jean Desire Delaistre)RENEW.jpg


  • ۱۸۸۳ - با فوران آتشفشان جزیره کراکاتوا در اندونزی و تخریب این جزیره، بر اثر امواج برآمده از آن، هزاران تن در جزایر بزرگتر جاوا و سوماترا کشته شدند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/06/04ساعت 4:52 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

نیمه رمضان - سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) بر تمام عاشقان آنحضرت تبریک و شاد باش باد

امام حسن ع میلاد

میلاد امام حسن (ع) را به آقا امام زمان (عج) تبریک میگویم .

دوستان من یه پیشنهاد دارم

در ادامه مطلب چهل حدیث بسیار زیبا از امام حسن (ع) آورده ام که از سایت تبیان گرفتم .

میتونید با قرار دادن این چهل حدیث در ادامه مطلب پست جدیدتون باعث گسترش فرهنگ اسلامی بشید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/06/03ساعت 6:21 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

رویداد های امروز 2 شهریور

امروز: ۲۴ اوت ۲۰۱۰ میلادی برابر ۲ شهریور ۱۳۸۹ هجری خورشیدی

۲۴ اوت: روز قهرمانان در فیلیپین (۲۰۰۹)؛ روز استقلال اوکراین (۱۹۹۱)

نمای بازسازی‌شدهٔ فوران وزوویوس از پومپیی

روز بعد: ۲۵ اوت – روز قبل: ۲۳ اوت

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/06/02ساعت 10:6 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

روز پزشک


روز اول شهريور مصادف با زاد روز ابوعلي سينا حکيم بزرگ ايراني روز پزشک نام گرفته است. امسال به دليل تقارن اين روز با آغاز ماه مبارک رمضان مراسم سازمان نظام بزشکي چند روز زودتر برگزار گرديد.

پزشکان از جمله ضروري ترين ارکان سيستم بهداشت و درمان و در يک کلمه سلامت جامعه هستند و به طبع سلامت کاري و جسمي و روحي آنان در برآورده شدن سلامت جامعه نقش مؤثري مي تواند داشته باشد.

ابوعلي سينا نيز در زمان خويش با ممزوج ساختن علم و حکمت و اخلاق، توفيق زيادي در بدست آوردن نقش واقعي يک پزشک بدست آورد.

روز پزشـک فرصتـي اسـت تا سـياستگذاران و مديران عرصه آموزش پزشکي و بهداشت و درمان کشور با همفکري، همراهي و مساعدت همه دست اندرکاران به ترويج طبابت صحيح و احترام به شأن و مقام طب و پزشک بپردازند.

بـراي رسـيدن به شـرايط مـطلوب آمـوزش پزشـکي و تـربيت پزشـک حـاذق و متعهـد، ضـرورت توجـه بـه مشـکلات فعلي ايـن قشـر بيـش از پيـش به چشم مي آيد.

صـفحات تاريخ پزشـکي در خود پزشـکان مشهوري را به ثبت رسـانده اسـت که علـم و آگاهيشـان در سرنوشـت بشـريت تأثير بسزائي داشـته است. اين روز را به تمامي پزشکان و دست اندرکاران امور بهداشت و درمان تبريک عرض مي نمائيم.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/06/01ساعت 7:0 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

مهين شهابي درگذشت

جام جم آنلاين: مهين شهابي بازيگر تلويزيون و سينما صبح امروز دوشنبه در سن 74 سالگي درگذشت.

به گزارش فارس، مهين شهابي بازيگر پيشكسوت تلويزيون و سينما كه بهار امسال به دليل تومور مغزي در بيمارستان پارس تهران بستري شده بود و پس از آن مدت‌ها به كما رفته بود، دارفاني را وداع گفت.

«آرزو شهابي» فرزند اين بازيگر با اشاره به اين كه مادرش ساعت 6 صبح امروز از دنيا رفته است به گفت: هنوز زمان و چگونگي برپايي مراسم تشييع و خاكسپاري وي مشخص نشده است.

مهين شهابي متولد سال 1315 در شهر تهران است و دوره بازيگري را سال 1339 در هنركده آناهيتا سپري كرده است.

او فعاليت خود در راديو را از سال 1337 آغاز كرد و شروع فعاليتش در تلويزيون نيز در سال 1339است.

شروع فعاليت سينمايي او در فيلم «ماجراي جنگل» به عنوان بازيگر در سال 1339 بود و حضور در فيلم «گاو» نيز از جمله فعاليت‌هاي سينمايي او است.

مجموعه تلويزيوني «آينه» يكي از محبوب‌ترين سريال‌هاي دهه 60 سيما است كه با حضور مهين شهابي ساخته شد.

«ترانه مادري» از آخرين كارهاي مهين شهابي است.

شهابي قبل از بستري شدن در بيمارستان، مشغول بازي در مجموعه تلويزيوني «وضعيت سفيد» به تهيه‌كنندگي محمدرضا شفيعي و كارگرداني حميد نعمت‌الله بود اما به دليل ضايعه مغزي از اين نقش كناره‌گيري كرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/06/01ساعت 6:17 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

روز جهانی مسجد

مسجد پايگاه انسجام و يکپارچگي مسلمانان است و نماز جماعت و...


 بنا به در خواست جمهوري اسلامي ايران، 21 آگوست (30 مرداد ماه ) از سوي سازمان کنفرانس اسلامي به عنوان روز جهاني مسجد نامگذاري شده است که متعاقب آن از اين تاريخ  يک هفته، هفته تکريم، تجليل، اعزاز و اکرام مساجد است. 21 آگوست مصادف است با به آتش کشيدن مسجد الاقصي توسط صهيونيست جهاني.  هفته تکريم و تجليل مساجد از 30 مرداد ماه تا 5 شهريورماه در کشور ايران به طور گسترده برگزار مي شود.
 
از آن هنگام که ايرانيان دروازه دلهاي خود را به روي  آيين اسلام ناب محمدي  گشودند، هنرمندان اين مرز و بوم بسيار کوشيدند تا متعالي ترين گونه هنر خود را درساخت بناهايي به کار گيرند که مآمن روح و دل و جان خسته آدمي است. آنها با نهادن خشت بر روي خشت و کاشي برروي کاشي پله پله راه را براي معراج دلهاي عاشق به سوي معشوق گشودند. آبي عرش را بر روي کاشي ها کشيدند و نقش و نگارها را به نشانه شجره هاي روضه رضوان و رياحين آن که مأمن و سراي پرهيزگاران درست کردار است، ترسيم کردند تا بهشتي کوچک بر روي زمين نقش بندد: بهشتي که شايد نشان از دلتنگي اعقاب  آدم(ع)دارد: دلتنگي ناشي از تبعيدي از بهشت عدن که تنها با يک وسوسه رخ داد. حال آنکه در اين بهشت کوچک مي توان تنها با يک دم ياد پروردگار دوباره به آن بهشت جاويد پيوست. مي توان با محمل عبادت و دعا از ثري به ثريا پرکشيد. و سرمست از باده وصل، سبک و خالي شد و بارديگر براي نبرد با مصائب زندگي  آماده و مهيا گرديد.

 مسجد پايگاه انسجام و يکپارچگي مسلمانان است و نماز جماعت و تشکيل صفوف به هم فشرده نمازگزاران به خوبي بيانگر هماهنگي و انسجامي است که حضور درمسجد فراهم مي آورد. در اينجاست که افراد نمازگزار همچون قطره هاي آب به يکديگر مي پيوندند تا دريايي از اتحاد را به نمايش در آورند. همه در کنار يکديگر در برابر پروردگار يکتا روبه سوي يک قبله مي کنند ولب به حمد و ثناي آن يگانه نازنين مي گشايند و هماهنگ با يکديگر  سرود توحيد را زمزمه مي کنند .

 به روايت تاريخ پيامبر گرامي اسلام (ص) پايه گذار  اولين مسجد است . او مکاني را پايه گذاري نمود که علاوه بر عهده دار بودن نقش روحاني و معنوي، کانون فعاليتهاي اجتماعي مسلمانان نيز به شمار مي رفت. و به همين دليل مسجد در طول تاريخ اسلام از ويژگي برجسته اي برخوردار بود. در گذشته همه امور مسلمين در ابعاد مختلف، از جمله عقايد و فعاليت هاي فرهنگي، عبادي، سياسي و اقتصادي، در مساجد انجام مي شد .

 پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي خود مي تواند مويد نقش فرهنگي والا و غني مساجد باشد چرا که در دوران ستمشاهي مساجد جايگاه اوليه خود را باز يافته و محل تجمع مسلمين، تبادل اطلاعات، انسجام گروهها، ايجاد تشکل هاي اسلامي، محل روشنگري واطلاع رساني و همچنين محل مبارزه با طاغوتيان در ابعاد مختلف بود. به اين ترتيب مي توان نتيجه اين بهره گيري از محيط معنوي مساجد را پيروزي انقلاب اسلامي قلمداد نمود. چراکه  انقلاب ايران يک معجزه بود، و بي ترديد اين عظمت و بزرگي، به واسطه برخورداري و همچنين بهره گيري مناسب از محيط معنوي مساجد است .

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/05/31ساعت 0:2 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

شهادت حضرت خدیجه

+ نوشته شده در  شنبه 1389/05/30ساعت 5:41 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

رویداد های 28 مرداد

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/05/28ساعت 1:5 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

کوندرا درگذشت

لودویک کوندرا نویسنده و نمایشنامهنویس و هنرمند چک درگذشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از PNA، شب گذشته لودویک کوندرا نمایشنامهنویس و هنرمند مشهور جمهوری چک در سن 90 سالگی درگذشت.
"مارتین استوهر" سردبیر یکی از نشریات ادبی این کشور با اعلام خبر درگذشت این نویسنده هموطن خود، گفت: مرگ در حین نوشتن یک نمایشنامه سراغ کوندرا آمده است.
لودویک کوندرا تعداد زیادی از آثار ادبی زبانهای دیگر را به زبان چکی برگردانده و آثاری از این زبان را هم به دیگر زبانها ترجمه و چندین جایزه ادبی را هم از آن خود کرده بود.
شباهت میان نام فامیل این نمایشنامهنویس و میلان کوندرا برخی از اهالی ادبیات را در این باره دچار اشتباه کرده و این در حالی است که نام پدر میلان کوندرا هم لودویک کوندرا است!


+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/05/27ساعت 5:10 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

اینترنت اکسپلورر ۱۵ ساله شد

500x_iebirthday_01.jpg

۱۵ سال پیش در ۱۶ اوت سال ۱۹۹۵ اولین نسخه از مرورگر مشهور مایکروسافت متولد شد. تقریبا اکثر کاربران اینترنت نخستین اتصال خودشان به شبکه جهانی را با این مرورگر آغاز کرده اند. و هنوز برای بعضی ها ايکون این مرورگر، نماد اینترنت است و تصور می کنند این تنها روش اتصال به اینترنت و مرور صفحات است. ‏ 
‏ 
این مرورگر با رشد فوق العاد اش توانست تا سال ۲۰۰۲ تقریبا ۹۵ درصد کاربران اینترنت را به خود جذب کند. اما بعد از آن با ورود رقبای امن تر و سریع تر شاهد کاهش سهم خود بوده است به طوری که آخرین آمار نشان میدهد که هم اکنون کمتر از ۶۰ درصد کاربران اینترنت در دنیا از این مرورگر برای اتصال به اینترنت استقاده می کنند. ‏ 
‏ 

500x_1yly.jpg

اگر شما هم کاربر اینترنت اکسپلورر هستید بهتر است همیشه از آخرین نسخه آن که در حال حاضر ۸ است استفاده کنید. همین الان بررسی کنید که از کدام نسخه استفاده می کنید؟ اگر نسخه ۶ یا پایین تر را دارید باید بدانید که در خطر بالای آلوده شدن به انواع بدافزار هستید و باید فورا یا آن را ارتقا دهید و یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید. ‏ 
‏ 
نارنجی همیشه توصیه می کند برای سرعت بیشتر و امنیت بالاتر از ‏ فایرفاکس ‏ یا ‏ گوگل کروم ‏ استفاده کنید. اما در هر صورت تولدت مبارک اینترنت اکسپلورر!  
 
پی نوشت: می توانید آمار مروگررهای مورد استفاده خوانندگان نارنجی را هم ببیند. جالب است که بیشتر خوانندگان نارنجی از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند و تنها ۳۱ درصد خواننده ها کاربر اینترنت اکسپلورر هستند.

Narenji_users.png

لینک ثابت

منبع : نارنجی
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/05/26ساعت 6:10 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

رویداد های روز 26 مرداد

۱۲۶۷ - ‍توماس ادوارد لورنس، معروف به لورنس عربستان (مرگ ۱۳۱۴)

توماس ادوارد لورنس


لورنس در سال ۱۹۱۷م

توماس ادوارد لورنس (به انگلیسی: Thomas Edward Lawrence) ‏(۱۶ اوت ۱۸۸۸ - ۱۹ مه ۱۹۳۵) طی جنگ جهانی اول به عنوان رایزن نظامی انگلستان برای رهبران عرب حجاز کار می‌کرد. حجاز در آن زمان تحت تسلط ترک‌های عثمانی بود. ترکیه در جنگ جهانی اول متحد آلمان بود و به همین دلیل دشمن انگلستان محسوب می‌شد.

در عربستان، لورنس فرهنگ اعراب را مطالعه می‌کرد و نه تنها زبان عربی را به خوبی فرا گرفته بود ، بلکه لهجه‌های قبایل مختلف را هم آموخت. او از پوشیدن لباس عربی و زندگی مثل مردان قبایل بیابانی احساس غرور می‌کرد و به همین دلیل هم لقب لورنس عربستان به او داده شد.

در مشاهدات لورنس به نکات جالبی در فرهنگ عرب اشاره شده است.

فیلم لورنس عربستان براساس زندگی وی در عربستان ساخته شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/05/26ساعت 6:7 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

میدونستی ایرانیان باستان امروز رو جشن میگرفتن و لباس نو میپوشیدن؟

آراد مبارک

 

اگه بدونی امروز روزیه که فرشته موکل مصالحت رو تعیین میکنه و به رتق و فتق امورت میرسه و ممکنه امروز تصمیم به حل مشکلاتت بگیره یا اتفاقای خوب برات در نظر بگیره یا با اونی که باید آشنا بشی آشنات کنه چی ازش میخوای؟

 ایرانیان قدیم معتقد بودند که بیست و پنجم هر ماه روزیه که فرشته موکل به امور آدما رسیدگی میکنه و برای مشکلات یا مصالحشون چاره اندیشی میکنه

 

مردم هم بیست و پنجم های هر ماه لباس های نو میپوشیدن و برای هم آرزو های خوب میکردند و خلاصه یه جوری این روز رو جشن میگرفتند .این روز اسمی هم در ایران باستان داشته و بیست و پنجم هر ماه رو " آراد " نامگذاری کرده بودند.

 بیاید ماهم این سنت دیرینه رو زنده کنیم و این روز بهانه ای باشه برای آرزو کردن و امیدوار بودن و شاد بودن !

 وقتی میگن هر فکر مثبت یه قدم تو رو به آرزوهات نزدیک تر میکنه چرا یه روز از هر ماه رو به این موضوع اختصاص ندی تا این عادتی بشه برای مثبت اندیشی برای خودت و آرزوهای خوب کردن برای بقیه؟

 

 صحت گفته های بالا رو هم با ذکر منبعی که از لغت نامه ی دهخدا که نقل میکنم  میتونید بررسی کنید

 

آراد :

  (اِخ ) نام فرشته ای است موکل بر دین و تدبیر امور و مصالحی که به روز آراد متعلق است . || (اِ) روز بیست وپنجم از هر ماه شمسی که آن را ارد نیز گویند و در این روز نو بریدن و نو پوشیدن را نیک و سفر و نقل و تحویل شوم شمردندی .
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/05/25ساعت 5:58 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

به استقبال ماه رمضان...

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/05/21ساعت 5:5 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

رویداد های امروز 18 مرداد

رویدادها

تصرف تنگه ترموپیل توسط ارتش ایران

Thermopylae ancient coastline large.jpg

زمان: اوت و سپتامبر سال ۴۸۰ پیش از میلاد
مکان: تنگه ترموپیل


۱۳۲۴ - جنگ جهانی دوم: یک بمب اتمی به نام «مرد چاق» با نیروی ۹۲ تراژول (۲۲,۰۰۰ تن تی‌ان‌تی) توسط باک‌اسکار خلبان هواپیمای B-29 ارتش آمریکا روی شهر ناکازاکی ژاپن در ساعت ۱۱:۰۲ (به وقت محلی) انداخته شد. تعداد کشته‌ها بین ۶۰ تا ۸۰ هزار نفر و تعداد زخمی‌ها ۶۰,۰۰۰ نفر برآورد شد.


ناکازاکی قبل و بعد بمباران

روز ملی سنگاپور و روز ملی زنان در آفریقای جنوبی

پرچم سنگاپور

زادروزها

۱۰۲۷ - یوهان میشل باخ، آهنگ‌ساز آلمانی


+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/05/18ساعت 7:10 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

جشن ۸۰ سالگی نیل آرمسترانگ٬ اولین انسانی که قدم بر ماه گذاشت

 

در بعدازظهر گرم ۲۰ام جولای ۱۹۶۹ همه حاضرین در مرکز کنترل زمینی واقع در هیوستن به صدای نامفهوم و همراه با خش خش فرمانده پرواز٬ نیل آرمسترانگ که از نزدیکی سطح ماه به زمین رسیده بود با توجه کامل گوش فرا می دادند. این چند دقیقه آخر در آن سالن بزرگ هیچ مولکول اکسیژنی مصرف نشده بود. انگار همه را منجمد کرده بودند. نیل آرمسترانگ مجبور شده بود برای پرهیز از فرود در یک گودال برخوردی٬ کنترل ماه نشین ایگل را از حالت اتوماتیک خارج کرده و خود به خلبانی مشغول شود. اما فرایند فرود خیلی طولانی شده بود و هر لحظه امکان اتمام سوخت ایگل می رفت.

نفس ها در سینه حبس بود تا اینکه صدای خونسرد نیل آرمسترانگ از ۴۰۰ هزار کیلومتر دورتر پیامی آورد که: "هیوستن٬ اینجا پایگاه ترانکیولیتی (دریای آرامش٬ نام بخشی از سطح ماه می باشد) . ایگل فرود آمده است." ناگهان غریو شادی همه سالن را منفجر کرد. اشک های شوق سرازیر شدند و همه دیدند که چگونه آرزویی به ظاهر محال و دست نیافتنی به واقعیتی بزرگ و تاریخ ساز تبدیل شده است.

چند ساعت بعد از آن حدود ۵۰۰ میلیون انسان از سرتاسر سیاره زمین به طور مستقیم و از گیرنده های تلویزیونی خود شاهد بودند که فرمانده مأموریت آپولو11، نیل آرمسترانگ به عنوان اولین انسان زمینی پا بر سطح جسم سماوی دیگری غیر از زمین می گذارد (فیلم فرود انسان بر ماه گم شده است!) و شنیدند که او گام کوچک خود را به جهشی بزرگ برای بشریت تشبیه می کند.

آرمسترانگ و فضانورد همراهش باز آلدرین حدود دو ساعت و نیم بر سطح ماه قدم زدند٬ عکس گرفتند٬ نمونه برداری کردند٬ تجهیزات علمی نصب کردند و پرچم کشورشان را برافراشتند که پیغامی مستقیم به کرملین نیز محسوب می شد. حال آمریکا می توانست با سرافرازی خاطرات تلخ تمام عقب افتادگی های فضایی خود را از رقیب شرقی در رقابتی بزرگ و نفس گیر که مسابقه فضایی نام گرفته بود٬ فراموش کند.


دو فضانورد آمریکایی سپس سوار بر ماژول برگشت٬ به مدار ماه٬ جایی که سومین همسفرشان٬ فضانوردی به نام مایکل کالینز٬ سوار بر ماژول مدارگرد انتظار آنها را می کشید٬ پرواز کردند. آنها از خود ردپاهای فراوان٬ تجهیزات علمی نصب شده و قرارگاه فرودی که بر یکی از پایه هایش پلاکی به یادبود نصب شده بود را بر سطح ماه جای گذاشتند. در این پلاک برای آیندگان نوشته شده است: "اینجا مردانی از سیاره زمین برای نخستین بار قدم بر سطح ماه گذاشتند. ما در صلح آمدیم٬ برای همه بشریت . "

 

نیل آلدن آرمسترانگ٬ فرمانده این مأموریت فضایی به مقصد ماه٬ در پنجم اوت سال ۱۹۳۰ در شهری کوچک در ایالت اوهایو به دنیا آمد. او عاشق پرواز بود و شاید نزدیکی منزل پدری وی با یک فرودگاه محلی در این امر بی تأثیر نبوده باشد. نیل در سن ۱۶ سالگی گواهینامه پرواز با هواپیما داشت و در سن  ۱۷ سالگی به عنوان دومین عضو از خانواده آرمسترانگ ها به ادامه تحصیل در مقاطع عالی مشغول شد. علاقه وافر نیل به پرواز او را به تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه پوردئو واداشت. سپس او وارد حرفه خلبانی گردید و به عنوان خلبان آزمایشی مشغول به کار شد.


نیل آرمسترانگ و دیوید اسکات٬ دو فضانورد مأموریت فضایی جمینی۸ منتظر خروج از سفینه فضایی خود هستند.
    

پروازهای متعدد با هواپیماهای فوق مدرن آن روزها از جمله پروازهای ارتفاع بالا با هواپیمای X15  از او فردی شاخص ساخته بود تا بدون هیچ شک و تأملی در لیست اولین کاندیداهای فضانوردی ایالات متحده آمریکا قرار گیرد.

نیل آرمسترانگ قبل از اینکه در سال ۱۹۶۹ طی مأموریت آپولو۱۱ قدم تاریخی خود را بر سطح ماه بگذارد٬ با فضاپیمای جمینی۸ نیز پرواز کرده بود و در مأموریت جمینی۱۱ نقش کنترل کننده پرواز را بر عهده داشت. کنترل کننده های پرواز تنها کسانی بودند که اجازه داشتند با فضانوردان در فضا ارتباط رادیویی برقرار نمایند.

بدون شک سفر نیل آرمسترانگ به ماه و قدم زدن بر سطح آن و به دست آوردن عنوان اولین انسانی که چنین شانسی را به دست آورده است٬ بزرگترین و به یاد ماندنی ترین خاطره این خلبان٬ فضانورد٬ مهندس و استاد دانشگاه می باشد. اما این روزها بسیاری این رویداد بزرگ علمی سیاره زمین را به باد تهمت جعلی بودن گرفته اند.

زمانی که به ادعای رسانه ها بالغ بر ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به طور مستقیم قدم گذاشتن نیل آرمسترانگ را بر سطح ماه تماشا می کردند و اشک شوق در چشمهایشان حلقه زده بود و غرور و افتخار وجودشان را در بر گرفته بود، عده ای نیز چشمهایشان را تنگ کرده و با بدبینی به آنچه پخش می شد به چشم یک نمایش تلویزیونی نگاه می کردند. آنها از خود می پرسیدند که چطور امکان دارد کشوری که در سال ۱۹۶۱ به سختی می توانست یک میمون به فضا بفرستد امروز و بعد از گذشت تنها ۸ سال دو مرد بالغ را با آنهمه تجهیزات بر سطح ماه فرود آورده است؟

اما به دور از همه این هیاهوها آنچه دانش فضایی را واداشت تا مختصری از فضانورد نامی و چهره شهیر جهان فضانوردی٬ نیل آرمسترانگ بنویسد همانا جشن ۸۰ سالگی او بود. آرمسترانگ  چه به کمک حدود ۴۰۰ هزار همکار مدیریتی٬ فنی و خدماتی خود در ناسا موفق به قدم زدن بر سطح ماه شده باشد و چه به عنوان یک هنرمند در یک نمایش باشکوه تلویزیونی به منظور بازسازی دروغین سفر به ماه شرکت کرده باشد٬ موجبات جوانه زدن میلیونها میلیون نهال کوچک امیدی در قلبهای مشتاق گردیده است که امروزه و بعد از حدود ۴۰ سال به درختان تنومند دانایی و توانایی تبدیل شده اند. پروژه عظیم آپولو بدون شک مرزهای دانش و فناوری دوران خود را به یک باره چندین پله به جلو راند و این٬ نکته ارزشمند و آموزنده این مأموریت بزرگ فضایی است.

دانش فضایی برای نیل آرمسترانگ٬ این فضانورد بزرگ بهترین ها را آرزو دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/05/17ساعت 1:2 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

روز خبرنگار مبارک

بنام حلاوت‌بخش معني در بيان‌ها

 

 روز خبرنگار، روز پاسداشت انديشه‌هاي والايي است که متعهدانه در راه اعتلاي فرهنگ ايران اسلامي کوشيدند و قلم را چون سلاحي در سنگر آگاه‌سازي جامعه در برابر شبيخون امواج پرحجم رسانه‌هاي دشمن، به کار گرفتند و با پرتوافشاني شعور و دانايي، تيرگي‌هاي تحريف فرهنگي و مسخ ارزش‌هاي اعتقادي را زدودند.

شهيدان شاهدي که در کسوت مقدس خبرنگاري خونشان را نثار راه روشن‌گري جامعه ساختند، بي‌ترديد اسوه‌هاي آسماني براي مردان و زناني هستند که امروز در اين حرفه پرارج مشعل آگاهي را فرا راه حرکت جامعه به سوي اهداف عاليه نظام اسلامي روشن نگاه مي‌دارند تا وسوسه خناسان اغواگر کاروان پوياي اجتماع خداجوي ما را به بيراهه‌هاي بيگانگي از ارزش‌هاي ملي و اسلامي نکشاند.

روز خبرنگار بر پويندگان راه حق و حقيقت مبارک باد.

 
+ نوشته شده در  شنبه 1389/05/16ساعت 10:4 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

شصت و پنجمین سالگرد بمباران هیروشیما

در ژاپن مراسم یادمان شصت و پنجمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما آغاز شد. جان رُس، سفیر ایالت متحده آمریکا در ژاپن به عنوان نخستین نماینده رسمی امریکا در این مراسم شرکت کرد.

سفیر ایالت متحده آمریکا در بیانیه‌ای تأکید کرد که آمریکا در نظر دارد برای خلع سلاح اتمی و نابود کردن سلاح‌های اتمی در جهان تلاش کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا هم در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر شده است، اعلام کرد که در نظر دارد برای رسیدن به جهانی بدون سلاح‌های اتمی فعالیت کند.


شصت و پنجمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما

نائوتو کان، رئیس دولت ژاپن در مراسمی که به مناسبت سالگرد هیروشیما در این شهر برگزار شد گفت: بشریت باید از تاریخ درس بگیرد و اجازه ندهد که فاجعه اتمی تکرار شود و «وحشت و بدبختی» دوباره همه جا را فرابگیرد.


رئیس دولت ژاپن در ادامه‌ سخنانش افزود: «ژاپن به عنوان تنها کشوری که قربانی بمباران اتمی شده است، در مبارزه با سلاح‌های اتمی وظیفه‌ اخلاقی خطیری در برابر بشریت به عهده دارد.»

یادمان هیروشیما در ساعت هشت و پانزده دقیقه به وقت محلی با افروختن شمع به یاد قربانیان این فاجعه آغاز شد. ۶۵ سال پیش، در سال ۱۹۴۵، در چنین روزی، در ساعت هشت و پانزده دقیقه یک جنگنده آمریکایی نخستین بمب اتمی را روی این شهر پرتاب کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا هم در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر شده است، اعلام کرد که در نظر دارد برای رسیدن به جهانی بدون سلاح‌های اتمی فعالیت کند

پس از افروختن شمع، شرکت‌کنندگان در این مراسم به احترام قربانیان فاجعه اتمی هیروشیما به مدت یک دقیقه سکوت کردند. سپس ۱۰۰۰ کبوتر سفید را به نشانه آروزی انسان برای برقراری صلح در جهان در آسمان هیروشیما به پرواز درآوردند.

در این مراسم بان کیمون، دبیرکل سازمان ملل و نمایندگانی از فرانسه و انگلستان که از قدرت‌های اتمی جهان به شمار می آیند شرکت داشتند.

در ۶ اوت ۱۹۴۵ آمریکا برای نخستین بار در تاریخ بشریت اقدام به بمباران اتمی هیروشیما کرد. ۱۴۰ هزار تن از اهالی هیروشیما در همان نخستین دقایق پس از بمباران اتمی یا در اثر پیامدهای بعدی این بمباران جان خود را از دست دادند.

سه روز پس از بمباران هیروشیما، ایالت متحده آمریکا شهر ناکازاکی را هم بمباران کرد. در این شهر ۷۰ هزار نفر در اثر بمباران اتمی جان خود را از دست دادند.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/05/15ساعت 10:39 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

بكاررفتن نخستين بمب اتمي در جنگ

ابري قارج مانند ، پس از بمباران اتمي از شهر برخاست. پس از انفجار، برق بدون صدايي زده شد و نوري چندين برابر خورشيد ساطع گرديد
پنجم اوت سال 1945 به وقت آمريكا (ششم اوت به وقت ژاپن) يك بمب افكن «بي - 29» امريكا نخستين بمب اتمي را بر شهر هيروشيما در ژاپن فرو افكند كه در همان لحظه بيش از شصت هزار تن كشته و افزون بر 120 هزار تن ديگر مجروح شدند كه بسياري از مجروحين نيز به تدريج جان سپردند. آمريكا از سال 1939 كار توليد سلاح اتمي را آغاز كرده بود كه نخستين بمب 16 ژوئيه (بيست روز پيش از بمباران اتمي هيروشيما) در ايالت نيومكزيكو آمريكا آزمايش شده بود. بمباران اتمي ساعت 9 و 15 دقيقه بامداد به وقت محلي انجام شد. بمب معادل 20 هزار تن تي.ان.تي. قدرت انفجار داشت. خلبان هواپيمايي كه بمب را فروافكند سرهنگ پال تيبتز Paul w.TibetsJr. بود كه نام مادرش «انولاگي Enola Gay» را روي بدنه هواپيما نوشته بودند. پس از انفجار بمب، برقي خيره كننده جهيد و متعاقب آن ابر سياه ناشي از سوختن و ذوب شدن آن چه كه در زمين بود به آسمان بلند شد و در ارتفاع 300 متر قارچ سفيد رنگي از اين ابر برخاست كه تا ارتفاع هفت كيلومتري زمين بالا رفت. اين بمب در روي زمين به مساحت چهار مايل مربع همه چيز را نابود كرده بود. جمعيت هيروشيما پيش از حمله اتمي 345 هزار تن بود.
    در همين روز در سال 1963 پيمان منع آزمايشهاي هسته اي در جو زمين و داخل اقيانوس امضاء شد و از آن پس اين آزمايشها در زير زمين انجام گرفته است.
    در سال1995 نيز به مناسبت پنجاهمين سالروز بمباران اتمي هيروشيما صدها هزار تن در اين شهر اجتماع كردند.
    
شهر آباد و زيباي هيرو شيما پس از انفجار بمب اتمي به اين صورت در آمد

    
... و بمب افكن شماره 82 (انولا گي) پس از رها ساختن بمب اتمي بر هيروشيما در پايگاه خود فرود مي آيد

    
كاركنان پرواز بمب افكن 82 در كنار اين هواپيما. نفر وسط خلبان اول هواپيماست

منبع :http://www.iranianshistoryonthisday.com
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/05/14ساعت 11:45 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

نخستين چراغ راهنمايي جهان

امروز سالروز به كار افتادن نخستين چراغ راهنمايي جهان است. اين چراغ ترافيك روز چهارم آگوست سال 1914 در شهر كليولند ايالت اوهاپو آمريكا در چهار راه خيابان اقليد (اقليدوس يوناني) و خيابان 105 نصب شد تا اتومبيل رانان را هدايت كند.

منبع : http://www.iranianshistoryonthisday.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/05/13ساعت 6:54 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

مراسم روز جهاني ترويج تغذيه با شيرمادرمراسم روز جهاني ترويج تغذيه با شير مادر روز دوشنبه يازدهم مرداد ماه سال جاري برگزار مي‌شود.

همايش بزرگداشت هفته جهاني شيرمادر با شعار تغذيه با شيرمادر: تنها از طريق ده اقدام دوستدار كودك در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيدبهشتي و با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار خواهد شد. گفتني است: «ده اقدام براي تغذيه موفق با شيرمادر» در سال 1989 در بيانيه مشترك سازمان جهاني بهداشت و يونيسف براي اولين بار بعنوان عاملي براي حفظ، حمايت و ترويج تغذيه با شيرمادر معرفي شد. در سال 1990 ده اقدام بعنوان يكي از اهداف اعلاميه اينوچنتي مورد تاكيد سران كشورها قرار گرفت و بالاخره در سال 1991 بيانيه مشترك دو سازمان براي اجراي ده اقدام در بيمارستان‌ها منتشر شد. در اين بيانيه ده اقدام به عنوان ضوابط بين‌المللي تغذيه و مراقبت شيرخواران در بيمارستان‌ها تاكيد شد و مقرر گرديد بيمارستان‌هايي كه اين معيارها را رعايت كنند، لوح دوستدار كودك دريافت نمايند. برپايه اين خبر در كشور ما، هم گام با نهضت جهاني ترويج تغذيه با شيرمادر و هم زمان با شروع اين برنامه از سال 1370، راه‌اندازي بيمارستان‌هاي دوستدار كودك به عنوان بخشي از ساخت‌هاي بهداشتي مورد توجه قرار گرفت. «ده اقدام براي تغذيه موفق با شيرمادر» به عنوان دستورالعمل اجرايي تغذيه شيرخواران براي اجرا در بخش‌هاي زنان و زايمان و كودكان به بيمارستان‌ها ابلاغ شد. در حال حاضر تعداد 516 بيمارستان در كشور لوح دوستدار كودك دارند.
با نقل از سلامت نیوز
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/05/11ساعت 9:21 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

درگذشت هيندنبورگ و قدرت مطلق شدن هيتلر


دوم آگوست 1934 مارشال هيندنبورگ رئيس جمهور آلمان درگذشت و همان روز هيتلر از پارلمان خواست كه با تصويب يک قانون او را «فوهررFuhrer» به معناي رهبر و پيشوا لقب دهد كه هم رئيس جمهور باشد و هم صدر اعظم (رئيس دولت). پل فون هيندنبورگ قهرمان آلمان در جنگ جهاني اول و مارشال اين کشور بود که

 با مرگ او راه براي قدرت مطلق شدن هيتلر هموار شد.


هيندنبورگ مارشال آلمان

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/05/11ساعت 9:19 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

ژوستينيان امپراتور شد

  در اين روز در سال 527 ميلادي ژوستينيان Justinian (ژوستينيانوس) امپراتور روم شد و 38 سال حكومت كرد. وي و معاصر او خسرو انوشيروان آخرين حكمرانان بزرگ دو امپرتوري روم و ايران بودند و بمانند يكديگر توجه خاص به ايجاد دادگاههاي مختلف و وضع قوانين دادرسي داشتند. ژوستي نيان در طول حكومت 38 ساله خود، در آفريقا و اسپانيا و غرب به فتوحات بزرگي نائل آمد ولي سه بار از ايرانيان شكست نظامي خورد و اراضي وسيعي را از دست داد. در سال 545 ميان دو امپراتوري يك قرارداد صلح امضاء شد ولي اين قرارداد به اختلافات و نزاع دو دولت پايان نداد.

http://www.iranianshistoryonthisday.com

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/05/10ساعت 10:54 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

انحلال بانك انگلستان در ايران


ساختمان بانك انگلستان ( شاهنشاهي) در ضلع شرقي ميدان توپخانه
نهم امرداد 1331 (31 ژوئيه 1952) دكتر مصدق نخست وزير وقت، بانك انگلستان در تهران را كه به نام بانك شاهنشاهي فعاليت داشت تعطيل كرد كه بعدا بانك غيردولتي «بازرگاني» در ساختمان آن واقع در ميدان توپخانه آغاز به فعاليت كرد که این بانک پس از انقلاب و ملی شدن بانکهای کشور، به نام بانک تجارت به کار خود ادامه داده است. بانك بازرگاني نخستين بانك غيردولتي بود که در ايران تاسیس شده بود. اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به صراحت تاکید بر دولتی بودن بانکهای کشور دارد. بانک انگلستان دهها سال ناشر اسکناس های ایران بود. به عبارت دیگر؛ سیاست پولی وطن ما در کنترل بانک خارجی (دولت بیگانه) قرارداشت.
     در همين روز دكتر علي اصغر پورهمايون، از سوي دكتر مصدق رئيس شركت بيمه ايران و دكتر محمد نصيري رئيس بانك ملي شدند.
    
نمونه اسكناسهايي كه اين بانك براي ايران !! چاپ و به جريان مي گذارد. اسم بانك شاهنشاهي را هم بر خود گذارده بود تا مردم متوجه نشوند كه پولشان ــ نبض كشور ــ در دست خارجي است . از همين پولهاي كاغذي هم به دولتهاي وقت تهران با بهره سنگين وام مي دادند و در عوض خود آنها را در گرو خويش داشتند
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/05/10ساعت 0:21 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

محمد نوری خواننده نامدار موسیقی ایران درگذشت

محمد نوری خواننده نامدار موسیقی ایران درگذشت
همشهری‌آنلاین:
محمد نوری ،استاد و خواننده نامدار موسیقی ایران شامگاه امروز ،نهم مرداد 89 ،درگذشت.

  داوود گنجه‌ای از موسسین خانه موسیقی و از اعضای موثر هیئت مدیره خانه موسیقی ضمن اعلام این خبر به همشهری‌آنلاین گفت: استاد محمد نوری  به علت عارضه  آمبولی ریه  در بیمارستان  جم درگذشت

استاد مدتی بود که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد اما دو هفته قبل وضعیت او بهبود یافته و از بیمارستان به منزل رفت.[حال استاد نوری مطلوب است]

پیکر استاد دوشنبه از مقابل تالار وحدت تشییع خواهد شد. زمان دقیق این مراسم به زودی اعلام خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/05/09ساعت 8:48 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

روزي كه « باخ » درگذشت

 


امروز سالگرد درگذشت «يوهان سباستيان باخ J.S.Bach» موسيقيدان بلند آوازه آلماني است كه 28 جولاي 1750 درگذشت. وي بسال 1685 به دنيا آمده بود و 65 سال عمر كرد. پدر يوهان نيز موسيقيدان بود. باخ آهنگهاي جاويدان متعدد ساخته و به يادگار گذارده است. او مانند پدرش در نواختن ترومپت مهارت ويژه داشت.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/05/07ساعت 1:8 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

نگاه بسيار کوتاه به محمدرضا شاه به مناسبت سالروز در گذشت او

محمدرضا پهلوي
27 جولاي 1980 (پنجم امرداد 1359) محمدرضا پهلوي، شاه بركنار شده، در قاهره - بيمارستان ارتش مصر، از بيماري سرطان در 60 سالگي درگذشت و در مسجد الرفاعي همان شهر مدفون شد. وي 26 اكتبر سال 1919 (چهارم آبان1299) به دنيا آمده بود.
     شاه از 16 ژانويه سال 1979 (26 دي 1357) كه ايران را ترك كرده بود با در به دري بي سابقه اي رو به رو بود. كشورهاي ديگر حتي دوستان سابقش از جمله پادشاه سابق اردن از پذيرفتن او اكراه داشتند. مكزيك و پاناما به اصرار دولت آمريكا اورا موقتا پذيرفته بودند، تازه در آنجا در سايه ترس از ربوده شدن و يا استرداد به ايران جهت محاكمه به سر مي برد. دولت آمريكا كه اورا براي انجام عمل جراحي به خاک خود پذيرفته بود با تظاهرات و تصرف سفارتخانه اش در تهران و واكنش هاي شديد ديگر رو به رو شد و پس از انجام عمل جراحي كشور ديگري را براي اقامت او يافت و به آنجا فرستاد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/05/05ساعت 11:52 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

میلاد فرخنده امام زمان (عج) بر همه عاشقان ایشان مبارک باد

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/05/05ساعت 11:46 قبل از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

دهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/05/03ساعت 4:21 بعد از ظهر  توسط محمد حسین ستاریان  | 

مطالب قدیمی‌تر